Středa 23. října 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK
Vysočina

Předpovědi meteorologů se naplnily a v úterý odpoledne zasáhly Vysočinu bouřky doprovázené silným větrem a prudkým deštěm. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. V několika případech také hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů domů.

V Pavlínově na Žďársku strhl vítr střechu domu a odhodil ji na sousední pozemek. Hasiči společně s občany obce objekt provizorně zastřešili. Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob.

Banner VIP: Vochoc 600x90 OK

Na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byl ohlášen požár v rodinném domě na ulici Jasanová v Jihlavě Horním Kosově. K požáru vyjeli jihlavští profesionální a dobrovolní hasiči. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří vybavení kuchyně.

Požár zasáhl lednici, mikrovlnnou troubu, kuchyňskou linku a další vybavení kuchyně. Požár hasiči po pár minutách zlikvidovali vysokotlakým vodním proudem. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda byla předběžně vyčíslena na částku 200 tisíc korun. Požáru zapříčinila technická závada.

Banner Kobit THZ 970*150 OK