Pátek 20. září 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 Hadice gold
Vysočina
Banner Agrotec 600 OK

Jednotka SDH Sněžné vyjela do obce Krásné společně s dobrovolnými kolegy obcí Krásné, Jimramov, Kuklík, Borovnice, Svratka a Telec a profesionální jednotkou ze Žďáru nad Sázavou k nahlášenému požáru osobního vozidla. V době příjezdu byla zasažena i střecha rodinného domu.

Jednotka provedla uhašení osobního automobilu a současně hasila i střechu, následně spolupracovala s dalšími jednotkami na likvidaci požáru a rozebírání střešní konstrukce. Dále zřídila čerpací místo na doplňování vody do cisteren zasahujících jednotek u místního rybníka.

Hasiči byli policisty požádáni o otevření dveří rodinného domu v Čejově na Pelhřimovsku. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů z Humpolce.

Do domu hasiči museli násilně vniknout. Uvnitř domu nalezli zraněnou starší ženu. Ještě před příjezdem zdravotníků na místo události jí hasiči poskytli předlékařskou první pomoc. Po příjezdu zdravotníků byla předána do jejich péče a následně z místa převezena sanitním vozem do nemocnice.

Zdravotníci požádali hasiče o pomoc s transportem nemohoucího muže z prvního nadzemního podlaží domu na ulici Svatoanenská v Telči. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Telče.

V době příjezdu hasičů již na místě zasahovali zdravotníci. Hasiči osmašedesátiletého muže, který ležel na chodbě bytu, nejprve přemístili na transportní podložku a ze zúženého prostoru vynesli ven na ulici, kde jej následně přeložili na nosítka a transportovali do sanitního vozu.

Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK